چاپ بسته بندی

بیش از 10 سال است که چاپ مکی در حوزۀ چاپ بسته بندی فعالیت می‌کند. تجربۀ این سال‌ها به ما نشان داده است که چاپ آنلاین می‌توانند نقشی کلیدی در افزایش کیفیت زندگی همۀ ما ایرانی‌ها ایفا کنند. دقیقاً همین نگاه بود که باعث شد ما وارد خدمات چاپ آنلاین شویم. به این امید که بتوانیم نقشی کوچک در بهبود زندگی شما عزیزان داشته باشیم.

شماره تماس جهت شاوره : 01732237084

چاپ بسته بندی

فرم مشاوره جهت استعلام قیمت

چاپ بسته بندی چیست؟

مجتمع چاپ و بسته بندی مکی در زمینه چاپ بسته بندی توانسته فعالیت های بسیار خوبی را در سطح شهرستان گرگان و استان گلستان ارائه دهد و با ارائه بسته بندی های قابل قبول به مشتریان رضایت کامل آنها را در پی داشته است.

چاپ بسته بندی از الویت های این مجموعه بوده و با توجه به کارخانه های تولیدی گسترده در استان گلستان نیاز مبرم به بسته بندی یکی از الزامات حوزه چاپ می باشد که مجتمع چاپ و بسته بندی مکی توانسته تا حدود زیادی این نیاز را برطرف سازد.

ما سخت در تلاشیم تا بتوانیم بهترین نوع بسته بندی را هم به لحاظ طراحی و هم به لحاظ تولید به شما مشتریان گرامی ارائه دهیم.

بسته‌بندی به تمام فعالیت‌های مربوط به طراحی، ارزیابی و تولید کانتینر برای یک محصول اشاره دارد. به سادگی، جعبه جعبه مانند که در آن محصول ذخیره می‌شود تا آن را از هر آسیب فیزیکی محافظت کند و در عین حال جذب مشتری از طریق درخواست خود را بسته‌بندی می‌نامند.

محصول ممکن است سه لایه بسته‌بندی داشته باشد, مانند یک خمیر دندان به داخل لوله پلاستیکی (بسته اولیه)سپس بسته‌بندی در یک جعبه مقوایی (بسته ثانویه)بسته‌بندی می‌شود و سپس در یک جعبه موجدار (بسته‌بندی یا بسته سوم)بسته‌بندی می‌شود.

 امروزه بسته‌بندی به تنهایی محدود به حمایت از یک محصول نیست, بلکه به عنوان ابزار بازاریابی برای ایجاد ارزش ویژه برند و افزایش فروش استفاده شده‌است.

در سناریوی امروز، اغلب شرکت‌ها از بسته‌بندی به عنوان یک ابزار بازاریابی مهم به دلیل عوامل زیر استفاده می‌کنند:

بسته بندی فرد را قادر می سازد که در مورد خریدهای انجام شده در سوپرمارکت ها و فروشگاه های خرده فروشی بدون کمک بتواند محصول خود را انتخاب نماید. بنابراین، شرکت باید بسته بندی محصولات خود را به گونه‌ای طراحی کند که به اندازه کافی قادر به جلب توجه مشتری به آن باشد.

این امر به افزایش وفور مصرف کنندگان کمک می‌کند، که به این معنی است که مشتریان مایل به پرداخت بیشتر برای راحتی، ظاهر، قابلیت اطمینان از بسته‌های بهتر هستند.

این بسته‌ها به افزایش شناسایی برند در میان مشتریان کمک می‌کنند. به محض اینکه مشتریان بسته را می‌بینند، آن‌ها می‌توانند فوراً آن را به شرکت یا برند مرتبط کنند. به عنوان مثال، چای تاج‌محل بخش بروک، با تصویری از تاج‌محل در جعبه خود، در گروه آبی قرار می‌گیرد؛ این نشان از هویت برند دارد.

بسته‌بندی مبتکرانه نیز به ایجاد سود و منافع عظیم برای شرکت کمک می‌کند. در اینجا، شرکت طرحی منحصر به فرد برای بسته‌بندی محصول خود با هدف به دست اوردن توجه مشتری ایجاد می‌کند

بنابراین، بسته‌بندی قادر به تحت‌تاثیر قرار دادن خریدار برای شروع فروش از زمانی است که خریدار با بسته اول و بعد از آن با محصول تماس می‌گیرد.

چاپ جعبه
۷ نوع بستهبندی باید در نظر گرفته شود

چاپ بسته بندی امروزه نقش مهمی در جلب نظر خریدار دارد هرچه چاپ بسته بندی زیباتر و با کیفییت بالاتری باشد می تواند روند فروش یک محصول را تحت تاثیر قرار دهد . زمانی که اولین آیفون خود را به دست آوردید این احساس را به یاد می‌آورید؟ بسته پلاستیکی را خاموش کنید و جعبه سفید براق را لمس کنید؟ با لمس کردن جعبه برای اولین بار، کیفیت و اهمیت این دستگاه را احساس کردید. این تصادفی نیست! اپل با دقت زیاد توضیح داد که چگونه قرار است محصول خود را بسته‌بندی کنند تا با نام تجاری خود مبنی بر عرضه محصول جدید به تجربه مشتری هماهنگ شوند.

واضح است که بسته‌بندی نقش بزرگی در ارزش درک شده یک محصول ایفا می‌کند و به عنوان یک کل، صنعت بسته‌بندی واقعاً در سال‌های گذشته خیلی تغییر نکرده است، در مقایسه با نوآوری‌های ثابت انجام‌شده در فن‌آوری قابل‌حمل. با تمام انتخاب‌های بسته‌بندی و بسته‌بندی موجود در بازار امروز، انتخاب مناسب‌ترین راه‌حل بسته‌بندی برای محصول شما دشوار می‌شود. بیایید نگاهی به برخی از انواع مختلف گزینه‌های بسته‌بندی بیندازیم که می‌توانید برای افزایش تجربه مشتری تان از آن‌ها استفاده کنید!

جعبههای مقوا

paperboard یک ماده مبتنی بر کاغذ است که سبک است، اما قوی است.  می‌تواند به راحتی برش و دستکاری شود تا شکل و ساختار سفارشی را ایجاد کند. این ویژگی‌ها آن را ایده‌آل می‌کنند تا در بسته‌بندی شخصی استفاده شوند. مواد فیبری ساخته می‌شوند که از چوب یا از کاغذ باطله بازیابی شده به خمیر کاغذ و سپس سفید کردن آن استفاده می‌کنند. بسته‌بندی paperboard در درجات مختلفی قرار می‌گیرد که هر کدام برای الزامات بسته‌بندی مختلف مناسب هستند.

SBS یا سولفات سفید یکدست را می‌توان برای بسته‌بندی لوازم آرایشی، دارو، شیر و آب‌میوه، لوازم آرایشی، غذاهای منجمد و بیشتر مورد استفاده قرار داد. برای آن‌هایی که ترجیح می‌دهند کاغذ recycled را انتخاب کنند و از نظر محیطی و سازگار با محیط‌زیست استفاده کنند، بسته‌بندی می‌تواند برای کاربردهای بسته‌بندی نیز مورد استفاده قرار گیرد. Kraft اغلب نسبت به رطوبت کم‌تر مقاوم است و برای محصولات غذایی مرتبط با مواد غذایی و یا بسته‌بندی کالاهای منجمد کم‌تر مناسب است. با ترکیب مناسب گزینه‌های طراحی، بسته‌بندی paperboard می‌تواند بدون قیمت‌گذاری بالا به بالا نگاه کند.

 جعبه Corrugated

جعبه‌های موجدار به سادگی به چیزی که معمولاً به نام مقوایی معروف است, اشاره می‌کنند. جعبه‌های موجدار آن‌هایی هستند که احتمالاً به عنوان ” مقوایی ” در نظر گرفته می‌شوند, چرا که جعبه بزرگ حمل و نقل, کفش و انبار را تولید می‌کند. چیزی که بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که این جعبه‌ها بسته به دوام و استحکام جعبه, انواع مختلفی دارند. با این حال, شناسایی یک ماده موج‌دار خاص آسان است. چگونه مواد را مشخص می‌کنید? از طریق محیط موجدار (که به عنوان فلوت نیز شناخته می‌شود). شناسایی یک ماده موج‌دار آسان است. این لایه شامل سه‌لایه کاغذ, یک لاینر خارجی, یک آستر داخلی و یک محیط موجدار (همچنین به عنوان فلوت) است. وسیله‌ای که استحکام و سختی آن را می‌دهد.

مواد خام اصلی که برای ساخت صفحه چین‌دار مورد استفاده قرار می‌گیرد، most کاغذ بازیافتی است که بر روی ماشین‌آلات بسیار دقیق معروف به نام corrugators ساخته شده‌است. این نوع تخته‌های بار می‌تواند دوباره و دوباره به عنوان یک منبع الیاف خمیر کاغذ مجدداً بازیافت و بازیابی شود. تخته‌های ساخته‌شده از انواع مختلفی هستند، تک چهره‌ای، دو جداره )یک دیوار)، دو دیوار و یک دیوار سه تایی. آن‌ها می‌توانند برای ایجاد بسته‌بندی با ویژگی‌های مختلف، عملکرد و قدرت مورد استفاده قرار گیرند. تخته برش دارد و به اندازه‌های مختلف و شکل‌های مختلف بسته‌بندی می‌شود تا بسته‌بندی شود. دیگر کاربردهای بسته‌بندی موجدار، بسته‌بندی خرده‌فروشی، جعبه‌های تحویل پیتزا، بسته‌های کالاهای مصرفی کوچک و غیره هستند.

جعبههای پلاستیکی

پلاستیک در گستره وسیعی از محصولات، از سفینه فضایی گرفته تا گیره کاغذ استفاده می‌شود. تعدادی از مواد سنتی مانند چوب، چرم، شیشه، سرامیک و غیره قبلاً با پلاستیک جایگزین شده‌اند.

بسته‌بندی جعبه پلاستیک مزایایی دارد که در آن‌ها می‌توان بازیافت کرد و به طور کلی از جعبه مقوا بسیار پایدارتر هستند. کانتینرهای بسته‌بندی پلاستیکی محفوظ از هوا می‌توانند به حفظ کیفیت غذا و حذف هر گونه مشکل آلودگی کمک کنند. بسته‌بندی‌های پلاستیکی به آسانی قطع نمی‌شوند و می‌توانند تحت شرایط سخت ذخیره شوند.

دلیل دیگر اینکه چرا پلاستیک گزینه محبوبی برای بسته‌بندی مواد است, به خاطر توانایی آن برای نشان دادن محصول در هر زاویه بدون باز کردن بسته‌بندی است. همچنین انعطاف‌پذیر, سبک و با فیلم‌ها یا پوشش برای افزایش ظاهر بسته‌بندی استفاده می‌شود.

برخلاف باور عمومی، پلاستیک در واقع قابل بازیافت است، به این معنی که انرژی کمتری برای تولید پلاستیک جدید در مقایسه با شیشه و مواد دیگر به دست می‌آورد. از همه مهم‌تر، بسیار مقرون‌به‌صرفه است!

جعبههای صلب

مطمئنم که همیشه از نوع جعبه که برای بسته‌بندی آیفون و یا محصولات خرده فروشان از قبیل رولکس، تیفانی & Co و مارک جیکوبز استفاده کرده‌اند، شگفت‌زده شده‌اید. شما یک حس دارید که یک نوع مقوا است اما هنوز به خاطر ظاهر بادوام و ویژه آن مطمئن نیستید. این نوع از جنس مقوا، جعبه سفت و سخت نامیده می‌شود.

یک جعبه محکم از paperboard بسیار فشرده تشکیل‌یافته است که ۴ برابر ضخیم‌تر است که در ساخت کارتن بسته‌بندی‌شده استاندارد استفاده شده‌است. ساده‌ترین مثال دنیای واقعی از جعبه‌های صلب، جعبه‌هایی هستند که آیفون و آی پد اپل را نگهداری می‌کنند، که دو جعبه محکم هستند.

در مقایسه با جعبه‌های paperboard و موجدار، جعبه‌های صلب به طور حتم در میان گران‌ترین سبک‌های جعبه‌ای قرار دارند. جعبه‌های صلب معمولاً نیاز به مرگ ندارند که ماشین‌آلات سنگین یا عظیم هستند و اغلب دست به دست هم می‌دهند. طبیعت collapsible آن‌ها نیز به آن‌ها حجم بالاتری در طول حمل و نقل می‌دهد که به راحتی هزینه‌های حمل و نقل بیشتری را متحمل می‌شوند.

این جعبه‌ها معمولاً در بازار لوازم آرایشی، جواهرات، فن‌آوری، و لباس‌های لوکس گرانقیمت مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترکیب ویژگی‌هایی چون پلت فرم‌ها، پنجره‌ها، درها، درها، گنبدها، گنبدها و منبت‌کاری در یک جعبه محکم آسان است.

بستهبندی chipboard

بسته‌بندی chipboard در صنایعی مانند الکترونیک، پزشکی، غذا، آرایشی، و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اساساً نوعی از paperboard است که از سهام کاغذ reclaimed ساخته شده‌است. آن می‌تواند به راحتی بریده، تا شده و تشکیل شود. این یک گزینه بسته‌بندی مقرون‌به‌صرفه برای محصولات شما است.

اگر کسب‌وکار شما با اقلام سنگین سر و کار داشته باشد, شما نمی‌توانید از بسته‌بندی آن استفاده کنید, چرا که ترازنامه یک ماده سبک است, برای بسیاری از مواد غذایی مانند غلات, کراکر, جعبه دستمال‌کاغذی و غیره. همچنین, اگر محیط ذخیره‌سازی با رطوبت سنگین باشد, به راحتی می‌توان آن را ضعیف کرد و منجر به تغییر رنگ و گسترش آن شد.

چند کیسه (Poly)

یک کیسه پلی استیشن که به کیسه یا کیسه پلاستیکی نیز مشهور است از پارچه انعطاف‌پذیر، نازک و پلاستیک ساخته شده‌است. این یکی از انواع متداول بسته‌بندی است و می‌تواند طیف وسیعی از محصولات از جمله مواد غذایی، گل‌ها، زباله، مواد شیمیایی، مجلات و غیره را حمل کند.

چند کیسه بسیار سبک, قابل‌استفاده مجدد و انعطاف‌پذیر هستند. از آنجا که پلی اتیلنی به لحاظ ساختاری ساده است, می‌تواند کاملاً در طراحی, سبک و اندازه سفارشی شده باشد, اما همچنان مقرون‌به‌صرفه باقی می‌ماند. بازیافت پلاستیک نیز بسته به ساخت امکان پذیر است. اغلب کیسه‌های پلی با ویژگی‌های امنیتی, اتصالات نوار, سوراخ‌های دار و دسته‌های حمل ساخته می‌شوند تا اطمینان حاصل کنند که محصولات به خوبی ایمن و به صورت بصری برای مشتری جذاب هستند.

کیسههای سربسته

کیسه‌های مهر و موم شده را می‌توان به طور معمول در بیشتر قهوه و بسته‌بندی چای مشاهده کرد. چرا؟ آن محصولات را متراکم نگه می‌دارد تا طعم آن حفظ شود، از آن در برابر باکتری‌ها محافظت می‌کند و به افزایش عمر قفسه کمک می‌کند. علاوه بر غذا، کیسه‌های مهر شده نیز برای بسته‌بندی لوازم خواب و پوشاک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فرآیند شامل برداشتن اکسیژن از کیسه برای محکم نگه داشتن پارچه برای جلوگیری از رشد قارچ‌ها و باکتری‌های دیگر است. آجیل، غلات، ماهی دودی، پنیر و گوشت‌های آماده نیز با فویل پیچ شده و موم شده بسته‌بندی می‌شوند تا از فساد جلوگیری شود.

هم چنین مجتمع چاپ و بسته بندی مکی قادر است انواع خدمات چاپی مرتبط با بسته بندی از جمعه چاپ کاتالوگ و چاپ لیبل را با بالاترین کیفیت ارائه دهد .

نمونه کار